یک روز شاد و پرانرژی!

 
 
آیا هر روزتان مثل هم است؟ 

ذات زندگی این است که هر روزش متفاوت از دیروز باشد و برای اینکه چنین باشد باید سرحال و شاداب باشید. شب‌ها زود بخوابید

خوابیدن در ساعت مناسب به شما کمک می‌کند تا سحرخیز باشید و احساس کسالت نکنید، حتما بارها و بارها شنیده‌اید که باید به مقدار کافی بخوابید. پس به این توصیه عمل کنید و شب‌ها زودتر بخوابید.


 صبحانه مقوی و سالم صرف کنید

اگر یک صبحانه خوب و سالم بخورید پرانرژی می‌شوید و کارهای آن روزتان را به بهترین شکل ممکن انجام خواهید داد.دوش بگیرید

دوش گرفتن به عضلات بدن کمک می‌کند تا سستی و خستگی از بدن بیرون برود. پس اگر فرصت کافی دارید، گاهی اوقات زیر دوش کمی ریلکس کنید و اجازه بدهید که آب گرم، خستگی را از تن شما بشوید.


یوگا تمرین کنید

یوگا بسیار برای بدن و صد البته برای روحیه‌تان مفید است؛ یوگا به شما فرصت می‌دهد تا ریلکس شوید و روح‌تان را آرام کنید.


به روزهای گذشته فکر نکنید

آنچه اتفاق افتاده، گذشته و هیچ دلیلی ندارد که به گذشته برگردید، قطعا نمی‌توانید به دیروز برگردید و اشتباهات خود را جبران کنید مگر اینکه بخواهید خود را عذاب بدهید و مدام اتفاقات بد روزهای گذشته را در ذهن خود مرور کنید. امروز یک صبح نو و یک روز جدید است؛ پس تا می‌توانید از آن بهره ببرید بدون اینکه نگران دیروزتان باشید. 


نفس عمیق بکشید

صبح‌ها کشیدن نفس عمیق به شما کمک می‌کند تا آرامش بگیرید و به خودتان بیایید اگر در محل سکونت‌ شما بالکن یا حیاط وجود دارد، آنجا بنشینید و رو به خورشید نفس عمیق بکشید. آرامش به جان و تن‌تان خواهد نشست و شما را به جهان دیگر خواهد برد.


به اطراف‌تان روح ببخشید

گفته می‌شود که رنگ‌های روشن و براق باعث ایجاد سرزندگی می‌شوند. در حالی که رنگ‌های تیره شما را در کسلی غوطه ور می‌سازند. پس بهتر است در منزل از رنگ‌های شاد بیشتر استفاده کنید. همین حالا دست به کار شوید و با دیوارهای اتاق‌تان را با رنگ‌های شاد و روشن بپوشانید، به این ترتیب پس از بیدار شدن از خواب، انرژی شما دو چندان می‌شود.


غلبه بر مشکلات 

مشکل را بزرگ‌تر از چیزی که هست نکنید، نباید یک ابر سیاه همه آسمان‌تان را بپوشاند، خورشید همیشه در حال تابیدن روی قسمتی از زندگی‌تان است. گاهی اوقات باید احساس‌تان را فراموش کرده و به این فکر کنید که لایق چه چیزهای هستید.
 
 
 
بپذیرید که زندگی آسان نیست

اگر انتظار دارید زندگی آسان باشد موجب ناامیدی‌ خواهد شد، چرا که رسیدن به هر چیز با ارزش در زندگی نیازمند تلاش است. پس هر روز را با این آمادگی شروع کنید که مسیری بیشتر از دیروزتان را بدوید و سخت بجنگید. 
 
 
قلم موی اراده را بردار آغشته به رنگ عشق کن رنگ تازه‌ای بزن بر بوم زندگی تا جان بگیرد طرح‌های آرزوهای قشنگت. به امید روزهای خوب وخوش 


نشاط هاتف (کارشناس پرستاری)


UP