زندگی سالم تر در سال نو

 
 
با آمدن بهار و نو شدن طبیعت، حس نو شدن همراه با موجی از انرژی و تفکرات مثبت در ذهن جاری می‌شود و ما را بر آن می‌دارد تا با تغییرات طبیعت همراه شده و در زندگی خود تغییرات مثبتی ایجاد کنیم. با نزدیک شدن به انتهای سال، بسیاری از ما تصمیم می گیریم که اقدامات جدیدی را در سال آینده شروع کنیم، اهداف جدیدی تنظیم کنیم، سبک زندگی سالم تری را دنبال کنیم و با روحیه‌ای تازه به استقبال سال جدید برویم. در این مطلب ایده‌هایی برای داشتن یک زندگی سالم تر ارائه شده که می توانید با الهام گرفتن از آنها و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود، زندگی سالم تری را در سال جدید آغاز کنید.

هدف گذاری در سال جدید:

رسیدن به وزن ایده آل

ورزش منظم: اگر هر روز به طور مرتب ورزش نمی‌کنید، سعی کنید برای حفظ سلامتی خود در سال جدید فعالیت‌های بدنی‌تان را افزایش دهید. حتی نیم ساعت پیاده‌روی در طول روز هم ظاهر زیباتری به شما می‌دهد و هم به حفظ سلامتی‌تان کمک می‌کند.

رژیم غذایی سالم: تغییر رژیم غذایی در سال جدید، کاهش مصرف گوشت قرمز، گنجاندن ماهی در رژیم غذایی هفتگی و جایگزین کردن تنقلات فرآوری شده با میوه‌ها و سبزیجات تازه و رنگی قطعا در حفظ سلامتی شما موثر خواهد بود؛ چرا که مصرف میوه‌ها و سبزیجات رنگی، فشار خون را پایین آورده و به کاهش وزن نیز کمک می‌کند.  

ترک سیگار: به این فکر کنید که سیگار کشیدن به غیر از نفس بدبو، مشکلات تنفسی، خشک و چروک شدن پوست و بالا بردن احتمال سرطان ریه حاصل دیگری ندارد؛ پس با در نظر گرفتن معایب آن، تصمیم قاطع بگیرید که در سال جدید آن را ترک کنید.

آموختن مهارت‌های جدید: هر مهارتی که کسب می‌کنید، شانس موفقیت شما را دو برابر می‌کند. (اسکات آدامز)

کاهش استرس: زندگی در عصر تکنولوژی همراه با استرس است و خلاصی کامل از شر آن امکان پذیر نیست؛ با این حال آموختن راه‌های کاهش استرس لازمه زندگی در این دوران است، چرا که استرس‌های مزمن در درازمدت، سلامت فرد را با خطرات جدی مواجه می‌کند.

سحرخیز شدن: سحرخیز شدن احتمال این که فرد فعالی باشید را افزایش می‌دهد، فعال بودن نیز به عنوان آمادگی فرد برای ایجاد تغییرات مثبت تعریف می‌شود. بنابراین سحرخیز شدن، شانس ایجاد تغییرات مثبت در زندگی را افزایش می‌دهد؛ از سوی دیگر مدیریت زمان را برای شما آسان‌تر می‌سازد.

کسب موفقیت‌های شغلی: هر چه مهارت‌های حرفه‌ای شما افزایش یابد، حس ارزشمندی بیشتری  پیدا می‌کنید، جایگاه شغلی شما محکم‌تر شده و امنیت شغلی‌تان نیز افزایش پیدا می‌کند.

مطالعه بیشتر: هیچ چیز به اندازه آموختن و دانستن بیشتر در کسب موفقیت تاثیرگذار نیست.

"بی سوادان قرن بیست و یکم کسانی نیستند که توانایی خواندن و نوشتن ندارند، بلکه کسانی هستند که نمی‌توانند یاد بگیرند، آموخته‌های قبلی خود را دور بریزند و مجددا برای یادگیری اقدام کنند". آلوین تافلر

مشارکت در فعالیت‌های غیرانتفاعی و کمک کردن به دیگران: مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه و خیرخواهانه باعث میشود که حس نوع دوستی و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرده و رضایت‌تان از زندگی نیز ارتقا پیدا کند.

بازپرداخت بدهی‌ها

رفتن به مسافرت: در مسافرت است که انسان می‌تواند با افراد و فرهنگ‌های جدید آشنا شده و تجربیات خاص و فوق العاده‌ای کسب کند.
 
قطعا علاوه بر موارد ذکر شده، صدها ایده برای هدف گذاری وجود دارد که هر فردی متناسب با شرایط زندگی خود می‌تواند برای دستیابی به آنها در سال جدید برنامه ریزی کند. سال جدید فرصت خوبی برای ایجاد تغییرات مثبت و دستیابی به اهداف جدید است، پس این فرصت را از دست ندهید و با نو شدن سال، ذهن و زندگی خود را نو کنید.
 
 
UP