چطور شکمی تخت داشته باشیم؟ (قسمت اول)


داشتن شکم تخت، آرزوی بسیاری از مردم است. خوشبختانه با کمی تلاش می توان چربی اضافه شکم را از بین برد. با انجام تمرین هایی که در ادامه به شما آموزش می دهیم، در این مسیر گام بردارید.

تمرین اول: بهبود نحوه ایستادن 
نخستین گام برای داشتن شکمی صاف، اصلاح نحوه ایستادن است. قوز کردن باعث می شود شکم بیشتر بیرون به نظر برسد. زمانی که صاف می ایستید، بدون اینکه یک قطره عرق بریزید، شکم شما صاف تر به نظر می رسد. برای حفظ وضعیت بهتر بدن، طوری بایستید که گوش ها در بالای شانه ها، شانه ها در بالای باسن، باسن در بالای زانوها و زانوها را در راستای مچ پا قرار بگیرد.

شانه ها را مانند یک پیراهن که بر روی چوب لباسی آویخته شده از هم باز کنید؛ نه مثل پیراهنی که بر روی میخ روی دیوار آویزان شده است! شکم خود را به دال بکشید. همچنین سعی کنید وزن خود را به طور مساوی بر روی پنجه ها و پاشنه های پا تقسیم کنید. 
 

تمرین دوم: به تمام بدنتان توجه کنید
آنچنان روی شکم متمرکز نشوید که سایر قسمت های بدن خود را فراموش کنید. در صورتی که از عضلات میان تنه خوبی برخوردار باشید، ظاهر بهتری پیدا می کنید. عضلات باسن و پشت نیز جزء عضلات میان تنه محسوب می شوند.

تمرین های پیلاتس، یک راه برای تقویت تمام عضلات میان تنه به اضافه پاها و دست ها هستند. می توانید در کلاس پیلاتس ثبت نام کنید یا تمرین های ساده آن را در منزل انجام دهید. 
 
UP