پیلاتس برای مبتدیان

آنچه پیلاتس را از سایر ورزش ها جدا می کند، تمرکز این ورزش بر تقویت عضلات با استفاده از کش، باند و یا وزن بدن است. خانم آلیسیا آنگارو نویسنده ی کتاب هر روز 15 دقیقه پیلاتس، این حرکات را آموزش می دهد. از این پس در هر شماره مجله به آموزش دو حرکت پیلاتس می پردازیم. 
 برای آقایان بالای 45 سال و خانم های بالای 55 سال یا کسانی که وضعیت پزشکی ویژه ای دارند، توصیه می شود که قبل از انجام حرکات، حتما با پزشک خود مشورت کنند. 
 
شکم تخت: پیلاتس صد
این حرکت کلاسیک با استفاده از عضلات شکم و پهلو به تخت شدن شکم کمک می کند. در حالت نشسته  پشت زانوها قرار بگیرید، شکم را به طرف داخل جمع کنید، سپس به حالت خمیده به کف زمین نزدیک شوید. حالا سر و شانه ها را آرام بالا بیاورید ولی پایین کمر باید همچنان روی زمین باشد. دست ها را در یک دامنه کوتاه 50 مرتبه به آرامی بالا و پایین ببرید. سعی کنید به آرامی نفس بکشید به طوری که 5 ثانیه دم و 5 ثانیه بازدم داشته باشید. سپس به وضعیت اول بازگردید و حرکت را تکرار کنید. سعی کنید بار دوم دست ها را 100 مرتبه بالا و پایین ببرید. 
 
شکم تخت: رول آپ
پنجه های پا را به طرف بیرون بکشید، دست ها را در راستای پاها دراز و سر را در بین آن ها کمی خم کنید. سپس مانند تصویر شماره 2  خود را به طرف عقب ببرید و زانوها را نیز خم کنید، در میانه راه توقف کنید. دست ها را مستقیم به طرف بالا ببرید و شکم را منقبض کنید. نفس خود را بیرون دهید، به آرامی به سمت بالا برگردید و در حالی که انگشت شصتتان رو به سقف است دست های خود را پایین بیاورید ( تصویر شماره سه ). این حرکت را  6 تا 8 مرتبه با سرعت متوسط انجام دهید. زمانی که در انجام این حرکت قوی شدید می توانید به جای توقف در میانه راه، کامل به پایین بروید که در این حالت تصویر شماره 4 جایگزین تصویر شماره 2 می شود. 
 
 
UP