حرکات ورزشی در محل کار (قسمت دوم)

 
 
 
بدن ما به علت قرار گرفتن در موقعیت های گوناگون مخصوصا در محل کار و هنگام جا به جایی اجسام مختلف در معرض آسیب است. اگر زمان زیادی را در محل کار یا پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن تان درست باشد، ممکن است دچار کشیدگی عضلانی و حتی دردهای عضلانی شوید. در ادامه به چند حرکت کاربردی در اصلاح آسیب اندام ها اشاره شده است.
 
 
گردن تان را خم کنید

برای این تمرین باید بنشینید و پشت تان باید کاملا صاف باشد. همچنین سر در راستای بدن و صاف باشد. سپس سرتان را به آهستگی به یک سمت خم کنید. در این حالت کشش خفیفی احساس می‌کنید، بنابراین این وضعیت را 10 تا 20 ثانیه ادامه دهید. این تمرین را 2 تا 3 مرتبه برای هر سمت بدن تکرار کنید.
 
 
 
گردن تان را بچرخانید

در حالی که بر روی زمین نشسته اید، کمر و سرتان باید کاملا صاف باشند. این بار سرتان را به یک سمت بچرخانید (بالای کتف)، انگار می‌ خواهید چیزی را در آن سمت تماشا کنید. در این حال کشش خفیفی احساس می‌کنید؛ 10 تا 20 ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را 2 تا 3 بار برای هر طرف تکرار کنید.
 

پشت و بازوهایتان را بکشید

بازوها را بالا بیاورید، انگشت تان را در هم قلاب کنید و به سمت بالا بکشید. تا جایی که می ‌توانید این کشش را ادامه دهید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت بمانید. این تمرین را 3 بار تکرار کنید.
 


پوریا پرتاجلی (کارشناس تربیت بدنی)
 
UP