خوراکی های ناسالم، خوراکی های سالم

ذرت بوداده یک میان وعده سالم
ذرت بو داده کم چرب، یک میان وعده ترد، خوشمزه و منبع غنی فیبر و غلات کامل است. به علاوه می توانید یک کاسه بزرگ میل کنید. ذرت بو داده کم چرب یا آماده شده با هوای داغ تهیه کنید. 

چیپس سیب زمینی سرشار از چربی است و به سختی می توانید جلوی خود را گرفته و به مقدار کمی از آن قناعت کنید. کمترین مقداری که می توانید بخورید معادل 30 گرم است. اگر چیپس دوست دارید سراغ انواع پخته شده آن بروید و به حجم مصرفی خود توجه کنید. 

یک کاسه غلات کامل مورد نیاز شما
برای یک شروع مغذی در صبح، یک کاسه غلات پرک شده سبوس دار که حاوی فیبر می باشد انتخاب کنید. برای افزایش ارزش غذایی آن، مقداری میوه و شیر کم چرب هم اضافه کنید.

گرچه گرانولا (شامل جو پوست‌کنده، مغز دانه‌ها، عسل و یا شیرین‌کننده‌های دیگر مانند  شکر قهوه‌ای و گاهی اوقات برنج پوست‌کنده) هم یک خوراکی طبیعی می باشد، اما اغلب پرچرب است. سعی کنید به ندرت گرانولا استفاده کنید یا فقط مقداری از آن بر روی ماست کم چرب خود بریزید. 

به جای حذف طعم ها، چربی ها را حذف کنید
برای کاهش چربی و کالری، به جای بستنی به سراغ انواع ماست بستنی یا بستنی یخی بروید. به لطف پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از انواع ماست بستنی کم چرب، طعم خوبی مانند بستنی های خامه ای دارند. نصف فنجان دسر می تواند در برنامه غذایی هر کسی جای بگیرید. 

پیتزاهای پرچرب را کنار بگذارید
اگر از طرفداران این غذای خوشمزه هستید، سراغ انواع مارگاریتا یا مرغ گریل شده و سبزیجات آن بروید. با صرف نظر کردن از پیتزاهای حاوی سوسیس، پپرونی و پنیر زیاد، شما چربی، نمک و کالری های اضافی را حذف خواهید نمود. حجم مصرفی خود را به دو قطعه از یک پیتزای متوسط کاهش دهید و با مقداری سالاد، وعده غذایی خود را کامل کنید. 
 
سراغ آب میوه های طبیعی بروید
تمام آب میوه ها به طور طبیعی سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های ضد بیماری هستند. در حقیقت آنها پس از خود میوه، بهترین گزینه برای خوردن می باشند. اما آب میوه های پاکتی معمولا حاوی شکر و کالری های اضافی هستند. 

هوموس، یک میان وعده مناسب
هوموس زمانی که با سبزیجات تازه ای مانند هویج یا نان تافتون تازه همراه شود، یک میان وعده مغذی و خوشمزه می باشد. هوموس که از نخود تهیه می شود، منبع خوبی از آهن، ویتامین سی، پروتئین و فیبر می باشد. بنابراین سعی کنید به جای پنیر های خامه ای که برنامه رژیم شما را بر هم می زند، هوموس میل کنید. 

غذاهای فریز شده نیز می توانند سالم باشند
غذاهای فریز شده حاوی پروتئین بدون چربی، سبزیجات، غلات کامل و سس های کم چرب یا ساده را انتخاب کنید. از خوردن مواد غذایی سرخ شده منجمد یا خورشت های چرب آماده اجتناب کنید. مواد غذایی پخته شده، گریل شده، بخارپز یا کم حرارت دیده و کم کالری گزینه های خوب غذاهای منجمد هستند. 

اسپاگتی، غذای مورد علاقه و سالم
از ماکارونی های غلات کامل استفاده کنید. اگر ماکارونی را با سس قرمز مورد علاقه خود طعم دار کنید،  حتی بچه ها نیز از آن لذت می برند. بدین ترتیب غذای مورد علاقه دوران کودکی را به یک بشقاب سرشار از فیبر و  مواد مغذی تبدیل می کنید. ماکارونی هایی که با شیر و خامه تهیه می شوند دارای فیبر کم و چربی و کالری زیادی می باشند. 

میگوی بدون چربی
میگوی تازه و سوخاری نشده بسیار خوشمزه و سالم است. می توانید آن ها را به صورت پخته شده و پوست کنده بخرید بر روی سالاد سبز سرو نمایید یا گریل نموده و به همراه سبزیجات بخارپز میل کنید. 
 
UP